Pogoda jutro Pogoda Poznań
125

Tu opisz zauważony błąd w tekście,
(sprawy niezwiązane z błędami nie będą rozpatrywane tą drogą - o wszelkich innych sprawach kontaktuj się poprzez stronę)

E-mail kontaktowy:

Wpisz kod z obrazka:
codeimg

Uwaga na oszustów! Próbują okraść poznańskich seniorów
j | aktualizacja: Piątek, 1 2018 roku, godzina 12: 1

Tylko w czwartek poznańscy policjanci odebrali jedenaście zgłoszeń dotyczących prób oszustwa metodą na „policjanta”. Na szczęście żadna z prób się nie powiodła.

Uwaga na oszustów! Próbują okraść poznańskich seniorów
Policja

Oszuści korzystają na przykład z książek telefonicznych – wybierają osoby o imionach, które często występują u osób starszych. Później dzwonią pod wybrany numer telefonu i podają się za członków rodziny. Chodzi o to, by w łatwy sposób uzyskać od osób starszych pieniądze. Zwykle chcą pożyczyć pewną sumę na załatwienie bardzo pilnej sprawy na przykład na załatwienie konsekwencji wypadku drogowego. Następnie seniorzy słyszą, że pod odbiór gotówki przyjdzie znajomy krewnego.

Zdarza się też, że najpierw dzwoni jedna osoba, a po niej druga, która podaje się za policjanta, który przekonuje, że potrzebna jest pomoc seniora w ujęciu prawdziwego złodzieja. Nakłania do wypłaty oszczędności z banku oraz w podany sposób o przekazanie ich funkcjonariuszowi. W ten sposób pieniądze znikają razem z fałszywym funkcjonariuszem. Mundurowi uczulają, że metody naciągaczy cały czas się zmieniają. Oszuści próbują wyłudzić pieniądze na księdza albo podszywają się pod pracowników znanych firm czy inkasentów wszystko po to, aby wejść do mieszkania.

Tylko w czwartek poznańscy policjanci odebrali jedenaście zgłoszeń dotyczących prób oszustwa metodą na „policjanta”. Na szczęście w każdym z przypadków seniorzy rozłączali rozmowy i o wszystkim zawiadamiali Policję – informuje mł. asp. Patrycja Banaszak z poznańskiej policji. Funkcjonariusze chcąc dotrzeć do wszystkich seniorów proszą o pomoc. Wystarczy, że każdy z nas zadzwoni do osoby starszej, członka swojej rodziny i ostrzeże ją przed sposobem działania oszustów. Niech każdy senior powie o tym swojej sąsiadce lub sąsiadowi. W ten sposób błyskawicznie możemy przyczynić się do zwiększenia świadomości osób starszych o istniejącym zagrożeniu. Wiedząc jak działają przestępcy, seniorzy nie dadzą się oszukać! - dodaje.