Pogoda jutro Pogoda Poznań
90
Miasto jak się patrzy
WYSTAWA
trwa od Czwartek, 2018.01.18 do Niedziela, 2018.03.25

Czy weźmiesz udział? Wezmę udział Być może Nie

Poznań na przestrzeni wieków rozbudowywał się i zmieniał. Powstawały kolejne dzielnice, reprezentacyjne budynki, układy przestrzenne. Te decyzje urbanistyczne z odległych czasów oddziałują na naszą teraźniejszość. Sprawiają, że w jednych miejscach przebywa nam się wygodnie, a w innych niekoniecznie. Są z nami na dobre i na złe. Warto zatem zastanowić się z czego wynikały i dlaczego dzisiejszy Poznań wygląda właśnie tak.

Wystawa Miasto, jak się patrzy spróbuje odkodować Poznań, wyczytać z jego historycznych widoków jakim potrzebom i wyzwaniom próbowali sprostać budowniczy i jaki był efekt ich starań. Pokażemy kilka charakterystycznych etapów rozbudowy, kilka różnych "pomysłów" na miasto. Zastanowimy się, jak zmiany przestrzeni miały rozwiązywać problemy, zarówno te codzienne, materialne/realne, jak również te ideowe.

Spróbujcie wcielić się w rolę wędrowca zbliżającego się do Poznania. Co pojawiająca się na horyzoncie sylwetka miasta nam komunikuje? Zaprasza, wzbudza respekt, zachwyca, niepokoi? Co "mówi" do nas miasto? Na wystawie spróbujemy odczytać wysyłany przez nie komunikat. Pokażemy historyczne widoki i panoramy Poznania i opowiemy, co z nich możemy się dowiedzieć o ówczesnym mieście. Jak żyli jego mieszkańcy, na jakie potrzeby odpowiadało, przed jakimi zagrożeniami starało się chronić, komu przypodobać.

Na spotkanie z Miastem, jak się patrzy organizatorzy wystawy zapraszają do Śluzy Katedralnej.

Wystawie towarzyszą wydarzenia - wykłady, oprowadzania kuratorskie, animacje dla rodzin z dziećmi - szczegóły na www.bramapoznania.pl

• Zapisz się do naszego newslettera - najświeższe wydarzenia codziennie na Twój e-mail

 
WASZE KOMENTARZE
DODAJ KOMENTARZ | Jesteś niezalogowany, Twój nick będzie poprzedzony ~zaloguj | zarejestruj
Liczba znaków do wykorzystania: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Forum
Do poprawnego działania mechanizmu dodawania komentarzy wymagane jest włączenie obsługi ciasteczek.