Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama

Jak służby mundurowe zaangażowały się w WOŚP?

sk
niedziela, 10.01.2016 r.
godz. 20.06
sk | niedziela, 10.01.2016 r., godz. 20.06
Jak służby mundurowe zaangażowały się w WOŚP?
fot. Jacek Molski

W całej Polsce trwa 24. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wiele osób zastanawiało się jakie będzie zaangażowanie służb mundurowych w działania fundacji Jerzego Owsiaka. Na przykładzie Poznania widać, że jest ono mniejsze niż choćby przed rokiem.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1028 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pod CK Zamek, gdzie koncentrują się działania w stolicy Wielkopolski, pojawili się m.in. przedstawiciele Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Żołnierze byli jednak zamaskowani, a reporterowi Telewizji WTK nie udało się z nimi porozmawiać, choć w latach poprzednich nie było z tym problemu.

- Co do uczestników miasteczka mundurowych, to nie widzę Inspekcji Transportu Drogowego i 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego - powiedział Piotr Rychter, przedstawiciel sztabu WOŚP przy CK Zamek. Na miejscu nie było także reprezentantów Lasów Państwowych.

Oficjalnych informacji w tej sprawie nie podano. - Nieoficjalnie oczywiście otrzymali zakaz - skomentował w rozmowie z telewizją WTK Przemysław Piwecki, rzecznik poznańskiej straży miejskiej.

Municypalni, których przełożonym jest Jacek Jaśkowiak wsparli WOŚP. Podobnie postąpili m.in. policjanci i strażacy.

Wątpliwości dotyczące służb mundurowych wzięły się oczywiście z wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości. Ostro o fundacji Jerzego Owsiaka mówiła m.in. poseł Krystyna Pawłowicz.

ZOBACZ VIDEO
arrow
Reklama