Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

Grunwaldzka: są separatory przy torowisku i sygnalizatory przy przejściu dla pieszych

KaT
środa, 23.11.2016 r.
godz. 11.39
KaT | środa, 23.11.2016 r., godz. 11.39
Grunwaldzka: są separatory przy torowisku i sygnalizatory przy przejściu dla pieszych
fot. ZDM

Zmiany na ulicy Grunwaldzkiej związane z wydzieleniem torowiska tramwajowego mają także przełożyć się na bezpieczeństwo pieszych. Przy zebrze w pobliżu targów zamontowano żółte sygnalizatory. Na jezdni natomiast już pojawiły się separatory, które informują kierowców, że nie mogą wjeżdżać na torowisko.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
13°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Na początku listopada wydzielono torowisko na ulicy Grunwaldzkiej, ale początkowo jedynie znakami poziomymi. Dołączyły do nich separatory. - Mają one uniemożliwić przejechanie pojazdom nieuprawnionym na wydzieloną część ulicy dla tramwajów i służb ratunkowych. Plusem jest także to, że kierowcy nie będą mogli wyprzedzać innych samochodów tuż przed i na przejściach dla pieszych - wyjaśnia biuro prasowe Urzędu Miasta.


Według urzędników wydzielenie torowiska znacznie poprawia bezpieczeństwo pieszych w tym rejonie. Przy zebrze w pobliżu targów zamontowano żółte sygnalizatory. - Gdy do pasów zbliża się pieszy, nad znakiem informującym o przejściu, zaczynają pulsować żółte światła. Dzięki temu kierowcy z większej odległości widzą, że zaraz na jezdni pojawią się piesi - dodaje.

Zdaniem urzędników od momentu wydzielenia torowiska nie zauważono, by sytuacja kierowców się tutaj pogorszyła. Poprawiła się natomiast sytuacja tramwajów, które jeżdżą tędy bez konieczności stania w korkach spowodowanych przez auta blokujące tory.

Reklama