Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
2 -3
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1020 hPa
JUTRO
pogoda
2°C 1021 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1028 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Wojewoda odmawia wsparcia dla WOŚP. Na licytację trafia... pismo z odmową

BS
piątek, 13.01.2017 r.
godz. 18.15
BS | piątek, 13.01.2017 r., godz. 18.15
Wojewoda odmawia wsparcia dla WOŚP. Na licytację trafia... pismo z odmową

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizowane są w wielu miastach i miasteczkach. Swój ma także Pacanów, który na licytację wystawił pismo od wojewody z odmową wsparcia WOŚP.

Za organizację sztabu w Pacanowie odpowiada od lat Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Podobnie jak w minionych latach centrum zwróciło się do wielu znanych osób z prośbą o przekazanie fantów na licytację. Prośba trafiła również do Agaty Wojtyszek - wojewody świętokrzyskiej. Odpowiedź, która nadeszła do Pacanowa była krótka - W imieniu wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek informuję, że prośba o przekazanie przedmiotów na licytację podczas 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została odrzucona - napisał w imieniu wojewody Bartosz Cmoch, dyrektor Biura Wojewody.

To pierwszy przypadek odmowy przekazania fantów do pacanowskiego sztabu - Mamy w Pacanowie sztab WOŚP, w którym jest 37 wolontariuszy. Wiele osób przekazuje nam różne fanty. Pierwszy raz w mojej 6-letniej karierze jako szefa tego sztabu ktokolwiek nam odmówił. Abstrahuję już od stylu, w jakim zostało to zrobione - powiedziała w rozmowie z portalem Onet Karolina Kępczyk, dyrektor ECB.

Sprawa znalazła jednak zaskakujące zaskoczenie. Karolina Kępczyk podzieliła się informacją o odmowie za pośrednictwem serwisu społecznościowego, a w dyskusji padł pomysł, aby wystawić odmowne pismo na licytację - Wśród komentarzy pod zamieszczonym przeze mnie postem ktoś napisał, by licytować tę odpowiedź pani wojewody. Ona będzie więc oprawiona i wystawiona na licytację. Już mam chętnego, który za pismo z tą decyzją jest w stanie zapłacić tysiąc złotych, ale oczywiście ono trafi do osoby, która da najwięcej pieniędzy - podsumowuje Kępczyk.

Reklama