Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
9 0
Reklama

Walczą z nieprawidłowo zaparkowanymi autami: wzmożone kontrole!

KaT
wtorek, 13.02.2018 r.
godz. 14.01
KaT | wtorek, 13.02.2018 r., godz. 14.01
Walczą z nieprawidłowo zaparkowanymi autami: wzmożone kontrole!
fot. Daniel

W ubiegłym roku strażnicy miejscy z Poznania interweniowali prawie 43 tysiące razy wobec kierowców nieprawidłowo parkujących auta.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
12°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
9°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
10°C 1023 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

To właśnie ten problem pojawia się w statystykach funkcjonariuszy najczęściej. Każdego roku jest coraz gorzej. - Rejony miasta, w których występuje największe nasilenie nieprawidłowości, to oczywiście ścisłe centrum Starego Miasta oraz stara zabudowa Jeżyc, Wildy i Grunwaldu. Nie bez znaczenia jest fakt, że w zdecydowanej większości wymienione obszary objęte są Strefą Płatnego Parkowania - wyjaśnia Przemysław Piwecki ze straży miejskiej.

Aby poprawić sytuację zdecydowano się na podjęcie konkretnych kroków. W tym roku, w miejscach, w których problem występuje najczęściej, kilka razy w miesiącu strażnicy będą przeprowadzać wzmożone kontrole. - Kierownik referatu wytypuje kilka ulic, które będą skrupulatnie sprawdzane przez kilkunastu funkcjonariuszy - dodaje.

Na Starym Mieście taka akcja odbyła się już trzy razy, a na Jeżycach i Grunwaldzie raz. Ujawniono blisko 500 nieprawidłowo zaparkowanych aut. Większość kierowców ukarano mandatami. Tylko jedna sprawa trafiła do sądu.

Najbliższa tego typu akcja odbędzie się 21 lutego w centrum Poznania.

Reklama