Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

Przebudowa torowiska na Hetmańskiej: prace potrwają ponad 2 miesiące. Utrudnienia także dla kierowców

sk
środa, 11.04.2018 r.
godz. 13.11
sk | środa, 11.04.2018 r., godz. 13.11
Przebudowa torowiska na Hetmańskiej: prace potrwają ponad 2 miesiące. Utrudnienia także dla kierowców
fot. MPK

Pod koniec kwietnia rozpocznie się gruntowany remont torowiska tramwajowego na Hetmańskiej.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Bimby jeżdżą tą trasą od lat 70. W tym czasie torowisko nie było poddawane poważniejszym remontom. Prace mają ruszyć 21 kwietnia.

- To najpoważniejsza przebudowa w tegorocznym kalendarzu robót poznańskiego MPK. Planujemy remonty i nie musimy działać interwencyjnie. Dzięki temu, że remonty nie nakładają się na siebie, są mniej uciążliwe dla mieszkańców. Naprawę ponad kilometrowego odcinka ul. Hetmańskiej porównać można do zeszłorocznej przebudowy torowiska na ul. Królowej Jadwigi. Obie trasy wymagały remontu, gdyż nie były naprawiane przez kilkadziesiąt lat - mówił wiceprezydent Maciej Wudarski.

Prace obejmą m.in. przebudowę układu torowego i modernizację sieci trakcyjnej. Wyremontowane zostaną także przystanki "Hetmańska Wiadukt".

- Oprócz prac torowo-sieciowych odnowione też będzie otoczenie trasy od Dolnej Wildy do przystanku przed rondem Starołęka. Wymienione będzie całe podłoże, podkłady i szyny. Nowe torowisko pozwoli jechać tramwajom nawet o 100% szybciej, z prędkością do 50-60 km/h. Odnowiona sieć zdecydowanie poprawi zasilanie w tamtym rejonie, zmniejszy awarie, a tym samym przestoje tramwajów - zapewnił Wojciech Tulibacki, prezes zarządu MPK Poznań.

Niestety, mające zakończyć się do 30 czerwca prace oznaczają również uciążliwości dla kierowców. - W nocy 22/23 kwietnia wyłączony z ruchu zostanie wewnętrzny lewy pas jezdni północnej ul. Hetmańskiej (w kierunku ul. Dolna Wilda) pomiędzy rondem Starołęka i skrzyżowaniem z ul. Dolna Wilda. Z piątku na sobotę, 27/28 kwietnia, wyłączony z ruchu zostanie wewnętrzny lewy pas jezdni południowej ul. Hetmańskiej (w kierunku ronda Starołęka) pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Dolna Wilda i rondem Starołęka.Prędkość maksymalna pojazdów w rejonie prac zostanie ograniczona do 40 km/h - informuje miasto.

Zamknięty dla tramwajów będzie odcinek od Traugutta do ronda Starołęka. Z tego powodu wprowadzona zostanie linia autobusowa T1, kursująca na trasie Rondo Starołęka - Hetmańska - Traugutta - 28 Czerwca 1956 - Rolna - Hetmańska - Rondo Starołęka.

Trasy zmienią trzy linie tramwajowe. Bimby nr  1 i 7 pojadą objazdem przez Królowej Jadwigi i Górną Wildę, a linia nr 11 skierowana zostanie na Dębiec.

Reklama