Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Koniec remontu na ul. Hetmańskiej. Tramwaje wracają na trasy!

j
czwartek, 28.06.2018 r.
godz. 14.55
j | czwartek, 28.06.2018 r., godz. 14.55
Koniec remontu na ul. Hetmańskiej. Tramwaje wracają na trasy!
fot. UMP

Remont zgodnie z planem zakończy się 30 czerwca. Tramwaje pojadą ulicą Hetmańską od 2 lipca.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Od 21 kwietnia trwała przebudowa torowiska na ulicy Hetmańskiej. Prace prowadzone były od wiaduktu nad ul. Dolna Wilda do ronda Starołęka. Po ich zakończeniu w tym miejscu ma być ciszej i bezpieczniej. W trakcie remontu między innymi gruntownie przebudowane zostało torowisko a także zmodernizowana sieć trakcyjna. Naprawiona została też nawierzchnia przystanków tramwajowych "Hetmańska Wiadukt" usytuowanych nad Drogą Dębińską. Wymieniono całe podłoże, podkłady i szyny. Nowe torowisko pozwoli jechać tramwajom nawet o 100% szybciej, z prędkością do 50-60 km/h.

Remont w tym miejscu był konieczny. To najpoważniejsza przebudowa w tegorocznym kalendarzu robót poznańskiego MPK. Planujemy remonty i nie musimy działać interwencyjnie. Dzięki temu, że remonty nie nakładają się na siebie, są mniej uciążliwe dla mieszkańców – tłumaczył zaraz po rozpoczęciu remontu Maciej Wudarski, zastępca prezydenta Poznania. Naprawę ponad kilometrowego odcinka ul. Hetmańskiej porównać można do zeszłorocznej przebudowy torowiska na ul. Królowej Jadwigi. Obie trasy wymagały remontu, gdyż nie były naprawiane przez kilkadziesiąt lat – dodał.

Umowa na realizację remontu tego odcinka zobowiązywała do zakończenia go 30 czerwca. Trasa tramwajowa przejezdna będzie już 1 lipca. Jednak ze względu rozpoczęcie dwóch innych remontów torowych w Poznaniu, ruch tramwajowy wróci na ul. Hetmańską od 2 lipca - wyjaśnia Wojciech Tulibacki, prezes zarządu MPK Poznań.

Reklama