Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
0 -7
Reklama

ZTM kupuje kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów

j
niedziela, 14.10.2018 r.
godz. 11.30
j | niedziela, 14.10.2018 r., godz. 11.30
ZTM kupuje kolejne samoobsługowe stacje napraw rowerów
fot. ZTM

Zostaną one zamontowane na poznańskich ulicach w przyszłym roku.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
-3°C 1022 hPa
JUTRO
pogoda
0°C 1014 hPa
POJUTRZE
pogoda
0°C 1008 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Nowych samoobsługowych stacji napraw rowerów będzie dwadzieścia. Mają być dostarczone do ZTM do połowy grudnia. Wiosną prowadzony będzie ich montaż, by od nowego sezonu mogły służyć rowerzystom. Na razie nie ma jeszcze informacji, gdzie takie stacje się pojawią. Trwają ostatnie uzgodnienia w tej kwestii.

„Skrzynki” z narzędziami do napraw rowerów będą montowane na węzłach komunikacyjnych oraz w rejonie pętli. Mają służyć przede wszystkim osobom, które dojeżdżają własnymi rowerami na przystanek i tam przesiadają się do tramwaju czy autobusu. Skorzystać z nich może jednak każdy, kto zechce np. naprawić usterkę roweru, wyregulować siodełko czy hamulce itp. - informuje Agnieszka Smogulecka, rzecznik ZTM.

Stacje będą wyposażone w narzędzia: wkrętak krzyżowy, wkrętak płaski, klucz nastawny, zestaw kluczy imbusowych w rękojeści, łyżki do opon czy pompkę z adapterem na wszystkie zawory.

Samoobsługowe stacje naprawy rowerów to niejedyne udogodnienie dla rowerzystów. ZTM zakupił w tym roku 350 stojaków rowerowych – ich montaż będzie prowadzony w tym i przyszłym roku – kończy Smogulecka.

Reklama