Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 0
Reklama

Nowa hala logistyczna Volkswagena na ukończeniu. Inwestycja kosztowała pół miliarda euro

sw
poniedziałek, 3.12.2018 r.
godz. 20.49
sw | poniedziałek, 3.12.2018 r., godz. 20.49
Nowa hala logistyczna Volkswagena na ukończeniu. Inwestycja kosztowała pół miliarda euro
fot. Volkswagen Poznań

Pod dachem nowo wybudowanego centrum logistycznego w poznańskim Antoninku zawisła wiecha. Halę wybudowano w zaledwie kilka miesięcy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Obchodzący niedawno 25-lecie działalności poznański Volkswagen rozbudowuje swoją fabrykę. W maju tego roku wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego centrum logistycznego. Na początku grudnia nowa hala jest już na ukończeniu. W poniedziałek pod dachem budowli zawisła wiecha, co oznacza ukończenie jej konstrukcji.


Nowa hala mierzy 46000 m², czyli zmieściłoby się w niej 6 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Jej budowniczowie zużyli 1450 ton stali. Dzięki kilkumiesięcznym wysiłkom udało się postawić centrum logistyczne, które znacznie ułatwi system pracy w fabryce.

Komponenty potrzebne do produkcji samochodów, jak dotąd, dowożono na miejsce ciężarówkami. Właściwie bez ustanku. Przez całą dobą, co dziesięć minut ul. Warszawską przejeżdżał TIR z częściami samochodowymi Volkswagena. Teraz wszystkie te komponenty mają być składowane w jednym miejscu.

Prócz zaplecza logistycznego wybudowano także nową spawalnię. Przy okazji, przebudowie poddano też układ komunikacyjny pobliskiego osiedla Zieleniec. Całość sfinansował Volkswagen Poznań, który jest największym pracodawcą w Wielkopolsce.

Reklama