Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama

Tesco zamyka 30 sklepów w całym kraju, w tym kilka w Wielkopolsce. Pracę stracić może nawet kilka tysięcy osób

sw
piątek, 11.01.2019 r.
godz. 19.18
sw | piątek, 11.01.2019 r., godz. 19.18
Tesco zamyka 30 sklepów w całym kraju, w tym kilka w Wielkopolsce. Pracę stracić może nawet kilka tysięcy osób
fot. Spotted: Tesco Piła @ FB

Grupa Tesco poinformowała już pracowników o planowanej restrukturyzacji sieci. Część z nich będzie musiała poszukać nowej pracy.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Z powodu niskiej sprzedaży zamknięte zostać mają sklepy Tesco w takich wielkopolskich miastach, jak: Ostrów Wielkopolski, Piła, Pleszew, Turek i Rawicz. - Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce - tłumaczy zaistniałą sytuację Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

Z pewnością, dla części Wielkopolan zamknięcie tych marketów będzie oznaczać konieczność znalezienie nowego źródła zarobków. Jednak Grupa Tesco zapewnia, że ta sytuacja nie musi dotyczyć wszystkich pracowników. - Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca, czy stanowiska pracy - twierdzi Behan.

Reklama