Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
10 3
Reklama

Klubowy Poznań nie przerywa zabawy. Nieliczne wydarzenia odwołane z powodu żałoby narodowej

sw
piątek, 18.01.2019 r.
godz. 18.10
sw | piątek, 18.01.2019 r., godz. 18.10
Klubowy Poznań nie przerywa zabawy. Nieliczne wydarzenia odwołane z powodu żałoby narodowej
fot. Samantha Villagran @ Freeimages

Na zrezygnowanie z piątkowej imprezy i - co za tym idzie, także zarobku - zdecydowały się dwa muzyczne lokale z Poznania.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
18°C 1027 hPa
JUTRO
pogoda
10°C 1025 hPa
POJUTRZE
pogoda
6°C 1014 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W piątek 18 stycznia, czyli wieczór, w którym zaczyna się żałoba narodowa z powodu tragicznej śmierci prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, miasto nie będzie puste. Poznaniacy w tym czasie raczej nie będą mieli problemów ze znalezieniem dla siebie miejsca do piątkowej zabawy. Otwarte będą zarówno dyskoteki, jak Pacha i Van Diesel, jak i kluby z muzyką alternatywną, czyli Projekt LAB, Tama i Schron. Swoich drzwi nie zamyka też Kultowa. Jest to motywowane - zwłaszcza w przypadku undergroundowych lokali - umowami z promotorami i zabookowanymi artystami.

Na specjalne ustosunkowanie się do żałoby zdecydowała się za to Opcja. - W związku z żałobą narodową oraz chęcią uczczenia pamięci tragicznie zmarłego Prezydenta Pawła Adamowicza, piątkowa impreza w naszym klubie zostaje odwołana, a klub tego dnia będzie zamknięty - napisano na facebookowej stronie klubu, zapraszając przy tym na sobotnią imprezę (żałoba narodowa będzie trwać do 19:00 w sobotę). Podobnie postanowiono w poznańskiej Czekoladzie. - W związku z żałobą narodową, klub w dniu dzisiejszym będzie zamknięty - czytamy w specjalnym poście klubu. - Na występ Gverilli zapraszamy 8 lutego - informują admini strony Czekolady.

Są także miejsca, które zdecydowały się na zrezygnowanie z muzyki. Tak jest w przypadku kręgielni Gravitacja, która wprawdzie jest w piątek otwarta, ale bez muzyki. Za to w Whiskey In The Jar odwołano muzyczne występy na żywo - zarówno w piątek, jak i w sobotę.

Reklama