Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

Komisja Europejska chwali się w swoich social mediach poznańskimi TBS-ami

sw
piątek, 18.01.2019 r.
godz. 21.08
sw | piątek, 18.01.2019 r., godz. 21.08
Komisja Europejska chwali się w swoich social mediach poznańskimi TBS-ami
fot. Social EU @ TT

Na stronie departamentu ds. socjalnych KE pojawił się artykuł przybliżający Europejczykom sytuację mieszkaniową w Poznaniu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
11°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Chodzi o budowę osiedla PTBS na Strzeszynie. Na terenie pomiędzy Literacką, Koszalińską oraz Żołnierzy Wyklętych ma powstać  w sumie 1300 mieszkań. Część z nich zostanie udostępnionych w klasycznym najmie TBS, a część w ramach nowego programu „Najem z dojściem do własności". I to właśnie ta forma stała się podstawą do stworzenia artykułu na portalu europa.eu, oficjalnej strony internetowej Komisja Europejskiej. Mieszkania mają być gotowe do 2021 r.


Sprawa nie jest nowa, o rozpoczęciu prac informowaliśmy już w sierpniu 2017 r. Wtedy to rozpoczął się pierwszy etap inwestycji, na którą cześć środków wykoncypowano dzięki pożyczce z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Strona KE przypomina te fakty, a także nakreśla sytuację mieszkaniową w stolicy Wielkopolski. Za przyczynę wyludniania się Poznania podano tu zbyt wysokie ceny nieruchomości w obrębie miasta, a osiedle PTBS, ma być jednym z panaceum na tę tendencję.

Na twitterowym profilu departamentu ds. socjalnych, czyli EU Social, pojawił się też krótki filmik, który przybliża tę historię.

Reklama