Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 0
Reklama

W sieci pojawiła się mapa rozmieszczenia frankowiczów w Polsce. Największe skupisko m.in. w Poznaniu

sw
piątek, 25.01.2019 r.
godz. 19.11
sw | piątek, 25.01.2019 r., godz. 19.11
W sieci pojawiła się mapa rozmieszczenia frankowiczów w Polsce. Największe skupisko m.in. w Poznaniu
fot. Kartografia ekstremalna @ FB

Poznań, Wrocław, Warszawa, Kraków i Trójmiasto - wokół tych ośrodków mieszka stosunkowo najwięcej osób, które wzięły kredyt we frankach szwajcarskich.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1013 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1020 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Mapka, która od czwartku krąży po sieci, pochodzi z Forbesa. Tygodnik przy tworzeniu jej posiłkował się danymi z 2015 r.  Z zestawienia wynika, że okolica Poznania jest miejscem, w którym w przeliczeniu na stu mieszkańców, mieszka najwięcej osób posiadających kredyt mieszkaniowy we frankach szwajcarskich. Przy czym wartym zaznaczenia jest fakt, że ten wskaźnik jest wyższy w powiecie poznańskim, niż w samy mieście.


Zestawienie zyskało nowe życie, dzięki udostępnieniu na popularnym facebookowym profilu Kartografia Ekstremalna. Post wywołał sporą dyskusję. - To pewnie ci słynni młodzi, wykształceni i z wielkich ośrodków :D "Panie, bier Pan kredyt we frankach, niskie raty, przecież kurs waluty się nie zmieni przez 30 lat" XD A potem: "państwo dej" - komentuje jeden z internautów. Podobnych głosów jest tam więcej. Pojawiają się też tłumaczenia, że kredyty hipoteczne mają charakter wielkomiejski i są zależne od zdolności kredytowych, która w miastach takich, jak Poznań, są stosunkowo największe.

 

Reklama