Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
18 5
Reklama

O krok od tragedii. 26-latek pod wpływem narkotyków wjechał w dwóch mężczyzn na chodniku

j
czwartek, 14.02.2019 r.
godz. 13.30
j | czwartek, 14.02.2019 r., godz. 13.30
O krok od tragedii. 26-latek pod wpływem narkotyków wjechał w dwóch mężczyzn na chodniku
fot. Policja

Mężczyzna usłyszał już kilka zarzutów – między innymi zarzut usiłowania zabójstwa.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
13°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
18°C 1027 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1027 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Dyżurny pilskiej komendy otrzymał telefoniczną informację, że przy ulicy Korczaka w Pile został potrącony mężczyzna. Na miejsce natychmiast udali się policjanci.

Na miejscu byli dwaj zdenerwowani mężczyźni, którzy oświadczyli, że kierowca forda nagle wjechał na chodnik i próbował ich przejechać, w wyniku czego potrącił jednego z nich i uciekł – relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy policji w Pile. Policjanci ustalili, że 26-letni mieszkaniec Piły kierując pojazdem osobowym marki Ford Fiesta jadąc ulicą nagle zjechał na chodnik, na którym znajdowało się dwóch mężczyzn. Sprawca potrącił jednego z nich, a drugi zdążył odskoczyć. Sprawca szybko odjechał z miejsca. Jeden z mężczyzn odniósł niewielkie obrażenia ciała. 26-letni kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – dodaje.

Według ustaleń funkcjonariuszy 26-latek przywłaszczył samochód i kierował nim bez uprawnień. Ponadto mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków. Jak ustalili śledczy sprawca celowo próbował wjechać w mężczyzn. Dzięki temu, że wykazali się refleksem, udało się uniknąć tragedii. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i przywłaszczenia pojazdu. Za popełnione przestępstwa 26-latkowi grozi wieloletnie więzienie – kończy podkom. Kowalska.

Reklama