Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
7 2
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1024 hPa
JUTRO
pogoda
7°C 1013 hPa
POJUTRZE
pogoda
5°C 1018 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Stracili dach nad głową. Dom prawdopodobnie podpalił były właściciel, który po podpaleniu popełnił samobójstwo

BS
czwartek, 14.02.2019 r.
godz. 21.15
BS | czwartek, 14.02.2019 r., godz. 21.15
Stracili dach nad głową. Dom prawdopodobnie podpalił były właściciel, który po podpaleniu popełnił samobójstwo
fot. OSP Brodowo

Do pożaru domu doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Brodowo (pow. średzki). Okazuje się, że prawdopodobnie dom podpalił jego były właściciel.

O pożarze informowaliśmy już wcześniej na naszych łamach. Dom zamieszkiwała rodzina repatriantów ze wschodu. Repatrianci trafili do Polski w ramach rządowego programu "Powrót do domu". W Środzie Wielkopolskiej działa specjalny ośrodek adaptacyjny. Rodzina musiała jednak samodzielnie kupić dom. Udało się to zrobić w listopadzie ubiegłego roku. 

Całe szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, rodzina zastała przerażający widok po powrocie z Poznania - No jak przyjechaliśmy, to już tutaj było wszystko spalone - opowiada Siergiej Ostrowski. Okazuje się, że razem z rodziną mieszkał były właściciel do domu. Mężczyzna poprosił o to, bo był samotny. Kilka lat temu zmarła jego żona - Objęliśmy go troską i wszystkim. Nie było żadnych sygnałów, że coś takiego może się wydarzyć - opowiada Ostrowski.

Teraz okazuje się, że to właśnie były właściciel miał dokonać podpalenia - Dotychczasowe ustalenia wskazują, iż sprawcą podpalenia był poprzedni właściciel tego budynku. Bezpośrednio po pożarze udał się on do jednej z nadmorskich miejscowości i tam zostały znalezione jego zwłoki. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo - informuje Michał Smętowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Czterosobowa rodzina, która do Polski przyjechała z Irkucka, mieszka w tej chwili u przyjaciół. Pomoc dla rodziny uruchomił Ośrodek Pomocy Społecznej ze Środy Wielkopolskiej.

Reklama